Photoshop Çözünürlük Sorunu

Günümüz teknolojisi kendini sürekli ve hızlı bir şekilde geliştiriyor. Hal böyle olunca kullandığımız 4K monitörler de yavaş yavaş standart hale gelmeye başladı. Kendim de yaşadığım bir sorunun çözümünü paylaşacağım sizinle. 4K monitör de Adobe ‘nin programlarının daha verimli çalışmasını beklerken, programı çalıştırdığınızda menü vb. seçeneklerin karınca kadar kaldığını görmüşsünüzdür.

Çözüm basit. Paylaştığım ek’te her program için ayrı ayrı dosyalar bulunuyor. Örneğin photoshop için photoshop.exe.manifest dosyası. Bu dosyayı C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop ‘un içine atın. Programı çalıştırdığınızda çözünürlüğün normale döndüğünü göreceksiniz.

Dosyayı atacağınız yere kısayoldan ulaşmak için Photoshop simgesine Sağ tuş/Özellikler deyin. Ardıdan Hedef Bul dediğinizde açılan klasöre manifest dosyasını kopyalayın. Umarım faydalı olmuştur.

Adobe Çözünürlük Fix

4 Yorum Photoshop Çözünürlük Sorunu

 1. zeki 19 Mayıs 2018 at 18:00

  bu photoshop cs 6 için işe yaramadı hala karınca gibi küçük

  Cevapla
  1. Çağlar YALÇIN 20 Mayıs 2018 at 14:51

   Doğru yaptığınızdan emin misiniz? CS ve CC de fark etmemesi lazım.

   Cevapla
 2. sedef 28 Ekim 2017 at 14:10

  Merhaba yazınız çok işime yaradı teşekkürler ancak nick collection manifest dosyasını nasıl bulabiliriz acaba photoshop düzeldi ancak nick collection hala küçük boyutta

  Cevapla

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir