Bahane yok! Sen bir şey yapmak mı istiyorsun? Bahane yok! Gideceksin ve onu yapacaksın, ne pahasına olursa olsun.iPhonedo


5 Ege Bölgesini otostop yada kendi aracımla gezmek

Uzun zamandır Ege Bölgesini gezmek istiyordum. Çünkü bana göre Türkiye'de gezilebilecek en güzel bölge Ege Bölgesidir. Neden? Çünkü insanları daha samimi, denizi daha temiz, doğası bir başka vs vs.. Salda Gölünde başlayan tur büyük bir zevkle İstanbul'da bitti. Rotanın görseline buradan ulaşabilirsiniz.
12 Kamp kurmak

Daha önce askerde pançodan çadır yapıp çok yatmıştım. Ama Ege Turunda çadır kurmak, özellikle de Salda Gölünde çadır kurmak mükemmel bir deneyim oldu. Hayatımda uyuduğum en rahat uyku sadece tulum ile uyumaktı. Artık onun hemen ardından şişme yatakta çadırda uyumak var. Ama bu kamp işini gerçekten arşa çıkaranlar var. Adamlar Buzdolabı, fırın vs.. getirmiş ve günlerce kamp yapıyorlar. Kamp olayı hakikaten ayrı bir kültürmüş ben bunu anladım. Hareketsiz ve rahat yaşamaya alışık bir insansanız çadır olayını aklınızdan bile geçirmeyin.

                                                                    13 Helikoptere binmek

Gökyüzüne olan ilgimi bilenler bilir. Helikoptere Diyarbakır'da 4, İstanbul'da eşime evlilik teklifi ederken 1 kere bindim. İnanılmaz bir duygu. İlk binenler kısa türbülanslar yüzünden biraz ürkebilir, ama korkulacak hiçbir şey yok inanılmaz zevkli. Denemek isteyenler için linki burada paylaşıyorum.  14 Askerliği komando olarak yapmak

Efsane madde. Hatırlıyorum, annem bilgisayarın hemen arkasındaki yatakta uzanıyordu. Yakın arkadaşım da onun karşısındaki yatakta laptopta takılıyordu. E-devleti tesadüfen karıştırırken, celp tarihi Isp.Eğt.Eğr. gibi kelimeler gördüm.Başta inanamadım, arkadaşıma sordum, "acemi birliğin orası" dediğinde, havalara uçmuştum sevinçten. Tabi annem başladı ağlamaya..O zamana kadar herkese Isparta'ya düşeceğim inşallah düşerim diyordum. İyi ki orada yapmışım, iyi ki o zorlukları yaşamışım.Hiç unutamayacağım günler oldu. Doğuda askerlik yapmaktan korkmayın.Gidin yapın, geldiğinizde hayata bakış açınız değişecektir.
  14 Pilot kabinine girmek

Zor bir şey değil. Sadece her pilot uçak havadayken kurallar gereği kabine sokmuyor. Uçak inişe geçtiği sırada hostesi çağırıp, 'Rica etsem pilota söyler misiniz kokpiti görmek istiyorum' demeniz yeterli. Aslında herşey pilota bağlı. Yani ben 5 uçuştan sadece 1 'inde girebildim. Hatta pilot o kadar mutlu oldu ki fotoğrafları kendisi çekti. (bakınız)

  20 Küs olduğun biriyle barış

En çok zorlanacağımı düşündüğüm madde, en kolay oldu. Saçma sapan bir konu yüzünden 1 senedir konuşmadığım çocukluk arkadaşımla barıştım. Çok kızgındım, asla barışmam diyordum ama, bazı şeyler yaş ilerledikçe daha kolay aşılıyor. Her insanın hatalı yanları vardır. Bunları görmezden gelmezseniz etrafınızda kimse kalmaz.

                                                                 25 Tüp ile dalış yapmak

Dünya'nın 3/2 sini su olarak düşünürsek, su altı bambaşka bir Dünya.. Girdiğinizde asla çıkmak istemiyceksiniz. Bir düşünün 1 saat suyun altındasınız, konuşmak yok, balıklar sizinle, vücudunuz dinleniyor, uçuyor gibisiniz. Ölmeden önce kesinlikle yapmak isteyeceğiniz birşey..   26 Parasailing yapmak

Eğer yamaç paraşütü yapmak istiyorsanız ve cesaretiniz yoksa, bu sizin için ilk adım olabilir. Hemen hemen herşeyi aynı, sadece o kadar yükseğe çıkmıyor ve bir halat ile tekneye bağlısınız.   26 Çanakkale Şehitliği ziyareti

Kesinlikle bir kere daha gideceğim. Bu yaşıma kadar gitmediğim için de kendimden utandım. Bu nasıl bir fedakarlık, bu nasıl bir şanlı ordu. Hele o 15 yaşındaki çocuğu gördüğüm de içim eridi. Şu an ki gençlik kesinlikle bu kadar fedakarlığı haketmiyor. Gerçekten kelimelerle ifade edemiyorum orada yaşadıklarımı. Eğer Vatanınızı gerçekten seviyorsanız mutlaka gidin, mutlaka..