Mini Windows XP-7-10

Hayat kurtaran bir flaş bellek oluşturmaya hazır olun. 8GB lık bir flaş bellek ile, bilgisayarınız harddisk olmadan bile açabilirsiniz.
Veya bozuk harddiskinizdeki verileri kurtarabilir, onarma yapabilir, Windows dosyalarını istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Aşağıdaki verdiğim .iso ‘ları indirin.

 • İlk olarak YUMİ ‘yi .rar dosyasından winrar ile çıkarıp çalıştırın. I Agree deyin, açılan sayfada Showing All Devices ‘a tıklayın.
 • Sol taraftaki listeden boot edeceğiniz USB’yi seçin. İçindeki bilgiler silinecek, yedeğinizi almayı unutmayın.
 • Step 2’de en alttan bir üstteki Try Unlisted ISO(GRUB)‘u seçin.
 • Step 3’de sağ taraftan Browse deyip linkini verdiğim .iso ‘yu seçip ileri deyin.
 • İşlem bittikten sonra Next/Finish deyin.
 • Would you like add more ISOs/Distros Now ? diye soracak Evet diyerek diğer .iso oları da aynı şekilde ekleyin.

ACRONIS 2014WIN10Mini7MiniXPGHOST 11.5PAROLA RESETMEMTEST86

Acronis ile, verilerini kurtarmak istediğiniz dosyaları, disk partition’larını veya komple disk’in imajını alıp yedekleyebilirsiniz. Örneğin, bütün programlarınızı, driverlarınızı kurdunuz. Sonrasında imaj aldığınzda, ilerde herhangi bir sıkıntı yaşadığınız da tekrar aldığınız imaj’dan sıkıntı yaşamadan ve uğraşmadan geri dönebilirsiniz.

Bir diğer imaj alma programı benim en sevdiğim imaj programlarından Ghost. Hem daha hızlı, hem daha sade.

Mini Windows’lar ile, hdd si olmayan bilgisayarı açabilir, tarayıcıdan internete girebilir, varsa bozuk HDD’nizden kurtarabildiğiniz kadar veri kurtarabilir, üzerinde değişiklik yapabilirsiniz. Bunların içinde ayrıca, imaj programları, disk birleştiriciler, silinen dosyaları kurtarma gibi programlarda mevcut.

USB nizden direk bu İSO yu başlattığınzda bir dos ekran gelecek, 0(sıfır)‘a basın. Ardından disk partition ‘ları gelecek. Buradan Windows’un kurulu olduğu partition numarasına basıp, Enter‘layın. Tarama başlayacak, tarama bittikten sonra user‘ları ekranda göreceksiniz. Oradan hangi user‘ın şifresini kaldırmak istiyorsanız onun numarasına basıp Y ‘ye basın. İşlem tamam. PC’yi yeniden başlattığınızda o kullanıcının şifresi kaldırılmış olacaktır.

Memtest86 bir ram test programıdır. Yine Yumi‘den bu .iso yu başlattığınzda hangi ram‘i test etmek isterseniz onu seçin. Ram’leri uzun süre %100 kullanarak stres testine sokacak, bozuk sector var mı diye kontrol edip ekranda gösterecektir.

Taşınabilir Disk’inize direk Windows ‘u da gömebilirsiniz. Listeden hangi Windows ‘u yüklemek istediğinizi seçip, tekrar Step 3’ten .iso yu seçmeniz yeterli.4 Yorum Mini Windows XP-7-10

 1. ERSİN 6 Nisan 2018 at 02:43

  DOSTUM ADAM GİBİ ADAMSIN SÜPER ÇOK SAĞOL 😉

  Cevapla
 2. Ziyaretci 20 Ekim 2017 at 00:53

  Hata diskinizde yeterli boş yer yok diyor 20000 MB üzerinde boş yer istiyor sürekli bunun çözümü nedir. 8 gb lık Flashla maalesef kabul etmiyor.

  Cevapla
  1. Çağlar YALÇIN 23 Ekim 2017 at 08:58

   Dosya sisteminizi FAT32 olarak biçimlendirip, Step 3 teki sağ üstte yer alan “Format D: Drive (Erase Content)” tikini işaretleyip dener misiniz?

   Cevapla

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir