iPhone 6 Batarya ve Ses Tuşları Değişimi

Eşimin 2 seneden fazla kullandığı iPhone 6 artık batarya ömrünü tamamlamış bulundu. Şarj sürekli  %70 iken aniden %15 ‘e hatta %3 ‘e düşünce; hazır ses açma kapama tuşu da bozuk iken değişim için Apple ‘dan randevu aldım.

Sadece tuş değişimi için 1100 tl gibi bi rakam illettiler kendileri. Garanti kapsamında olmadığını biliyordum ama bu kadar fazla tutacağını tahmin etmedim. Ne de olsa Apple. Biz de kendi çözümümüzü kendimiz üretelim dedik.

İnternetten yaptığım küçük araştırma ile ‘mucize batarya’ olarak nitelendirilen DEJİ bataryayı buldum. Olumlu yorumlar, olumsuz yorumlara göre çok yüksek ve şikayet yok denecek kadar az olduğundan bende bu bataryayı almaya karar verdim.

Korktuğum şey kullanım ömrü vs. değil, bataryanın patlama durumu. Özellikle araştırırken buna dikkat ettim ama hiç bir yorum bulamadım. Bu arada batarya sipariş ettiğinizde değişim kitini içinde gönderiyorlar.

Ses açma kapama tuş takımı için fazla bir araştırma yapmadım, işlevini görsün yeter. Her ne kadar satın aldığım mağaza bana orjinal ürün dese de orjinal olmadığı ortada.

İnternette bununla ilgili pek çok video bulabilirsiniz ama ben yinede hatırlatayım; sağdaki resimdeki gibi vidaları koyabileceğiniz bir şey mutlaka olsun. Çünkü vidalar telefonun tasarımı gereği gerçekten çok ufak; yani kaybetmeniz an meselesi.

Soldaki resim de gördüğünüz gibi bataryayı telefondan ayırmak için bataryanın arka bölümünden telefonu ısıtmak gerekiyor. Isıttıktan sonra (galeride görebilirsiniz) bataryanın altındaki silikonlar çok kolay bir şekilde çıkıyor.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Sonuç olarak aşağı yukarı 90 tl gibi bi rakam ile 1000 küsür tl den kurtulmuş olduk. Bugünden itibaren bataryanın durumunu güncel olarak aşağıya yazacağım. Ürünlere aşağıdaki butonlardan ulaşabilirsiniz. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere hoşçakalın!

Edit: 3 Günlük kullanımda, Sabah 7 den akşam 7 ye kadar normal kullanım da (facebook,instagram) %10 şarj kalıyor. Şu an için gayet normal ilerliyor.
Edit2: Yaklaşık 1 Aylık kullanımda, iPhone 6S ile şarjı aynı seviyede gidiyor. Ses açma kapatma tuşunda da hiçbir sıkıntı yaşamadım.
Edit3: 3 Aylık kullanımda, şarjda hiçbir sıkıntı yok. Ses açma kapatma tuşunda da hiçbir sıkıntı yaşamadım.

DEJI Batarya Ses tuş takımıYORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir