İnternetim neden yavaş?

İnternetiniz yavaş ise yapmanız gereken ,

  • Önce Speedtest Hıztesti gibi sitelerden hız testi yapın. İnternet hızınız 8mbps ise en az 7mbps sonuç çıkmalı. 16mbps ise en az 15mbps çıkmalı. Eğer sonuç böyle çıkarsa, yüksek ihtimal aşağıdakileri denediğinizde sorununuz çözülecektir. Eğer çıkmaz ise, AKK işliyor demektir. Buna yapacak birşeyimiz yok.
  • Başlat/Çalıştır 'cmd' yazıp Enter'layın. Gelen komut ekranına 'ipconfig /flushdns' yazıp Enter'layın. Sonrasında 'ipconfig /renew' yazıp Enter 'layın. (Bu dns önbelleğini temizler ve yeni ip almanızı sağlar.)
  • Eğer Internet Explorer kullanıyorsanız (tavsiye etmiyorum) Chrome veya Firefox indirip bunları kullanmanızı ve alışmanızı öneriyorum.. 
  • Denetim Masası/Ağ ve Paylaşım Merkezi'ne tıklayın. Sol tarafta bağdaştırıcı ayarlarını değiştir'e tıklayın. Ethernet'e sağ tıklayıp özellikler deyin. (TCP/ıPv4)'e çift tıklayın. Otomatik olarak bir IP adresi al ve DNS sunucu adresini otomatik olarak al seçeneğinin işaretli olduğundan emin olun.
  • Virüs, Adware ve Malware lardan dolayı sayfalara yavaş giriyor olabilirsiniz. AdwClenaer ve Combofix yükleyip tarama yapıp temizleyin. Bu ikisi sizi istenmeyen anasayfa ve gereksiz toolbar'lardan kurtaracaktır.
  • Eğer wireless ile bağlıysanız direk modemden kablo takıp kullanmayı veya modeme yakın bir yere geçmeyi deneyin.


Bu dediklerimin çoğunu otomatik olarak yapan bir program mevcut. Dilerseniz bu programı kurarak hepsini programın yapmasını sağlayabilirsiniz. Buradan programı indirip kurun. Açıldıktan sonra programda gözüken bütün tikleri işaretleyip GO! tuşuna basmanız yeterli.

Eğer bunları yaptığınızda yine düzelmiyorsa İnternet servis sağlayıcınız ile mutlaka iletişime geçin. Sormak istediğiniz soruları altta yorumlar bölümünden veya İletişim bölümünden bana mesaj atarak sorabilirsiniz.YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir