Flight Simulator X Gerçekçilik Eklentileri

Her yerde Türkçe kaynağı olmadığı için bu yazıyı paylaşma gereği duydum. FSX kurulumunu paylaşmadım çünkü çok basit. Steam ‘den indirin direk kurun çok pahalı değil. İllegal olarak bir sorun yaşarsanız yorumda bana belirtin.

Sırasıyla FSX i kurup ardından PMDG ‘nin sunduğu en çok tercih edilen Boeing serisinin 737-800 serisini indirin. Ben İllegal olarak kurdum, çünkü bir uçak için çok pahalı. Değer aslında, ama bütçe öyle demiyor.

Ardından efekt olarak REX ‘i kurun. Bu bana göre olmazsa olmaz. Özellikle akşam üstü ve gece uçuşlarında gerçekliğe büyük bir adım attırıyor. Bunun GSX olanıda var, Ground Services X yani yer hizmetleri. (bakınız) İstek gelirse daha sonra onun yazısınıda paylaşacağım.

Son olarak yine olmazsa olmazlardan EZCA olarak bilinen sallanma efekti. Bana göre simülatörü en gerçekçi yapan program budur. Kurulumu biraz karışık gelebilir ama ne olursa olsun kurun derim. Çok keyif alacağınızdan eminim.

Benim sistemim, İntel i5 4670K 3.40Ghz işlemci, GeForce GTX 960 ekran kartı, 240 gb SSD var. Bu sistemde, söylediğim eklentileri kurduktan sonra rahatlıkla çalıştırıyorum, hiçbir donma yaşamıyorum. Sisteminizin buna yakın olması oyun akışı açısından güzel olur.

Aşağıda kurulum yapacağınız videoyu ve videoda gözüktüğü gibi yüklediğim programları görebilirsiniz. PMDG ve Ezdok ‘u kendi Dropbox’ ımdan paylaşıyorum. REX 8GB olduğundan bulunduğu Torrent sayfası linkini verdim. Herhangi bir sorununuz olursa bana yorumlar bölümünden belirtebilirsiniz.

FSX PMDG Boeing 737 REX Ezdok uTorrent9 Yorum Flight Simulator X Gerçekçilik Eklentileri

 1. Alper 4 Aralık 2017 at 03:12

  Çok yararlı oldu benim açımdan teşekkürler,GSX’i eskiden kullanıyordum,yaklaşık 1 senedir uzağım oyundan bugün denediğimde nedense olmadı.Elinizde var mıdır?

  Cevapla
  1. Çağlar YALÇIN 4 Aralık 2017 at 08:42

   GSX elimde var ancak bende ne yaptıysam olmadı. SP2 veya Acceleration pack istiyor, ancak yüklesen de olmuyor.

   Cevapla
   1. Alper 5 Aralık 2017 at 19:41

    Satın almaktan başka şansımız kalmadı sanırım,Steam Edition’a sahibim.Mecbur o yöne itiyorlar 🙂

    Cevapla
 2. Burak 18 Kasım 2017 at 10:35

  PMDG kurulumunda ”installation cannot continue. your registry does not show a valid fsx installation location” hatası alıyorum.

  Cevapla
 3. Ozan 24 Ekim 2017 at 15:53

  PMDG linkte hata veriyor hocam varmı başka adresi acaba 🙂

  Cevapla
  1. Çağlar YALÇIN 25 Ekim 2017 at 12:54

   Ben denedim çalışıyor. Download/Direct Download diyorsun dimi ?

   Cevapla
 4. ufuk 23 Ağustos 2017 at 02:25

  Gsx ücretsiz full versiyon kurulum videosu bekliyoruz:)

  Cevapla
  1. Çağlar YALÇIN 23 Ağustos 2017 at 08:39

   GSX’ e ne yaptılarsa artık kurulumu yapılamıyor gibi bir şey. Ama çözümünü bulduğum an paylaşımını yapacağım

   Cevapla

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir