Apple Telefon Değişimi

 Apple’ın garanti konusunda çok titiz davrandığı herkes tarafından biliniyor. iPhone 6 ve 6s ‘te başıma gelen sorunlar yüzünden, o zorlu randevu alma süreçlerini atlatarak 2 kez Apple Genius Bar’a gittim. Bu yazımda başımdan geçenleri sizlerle paylaşacağım.

Öncelikle şunu söyleyebilirim, cihaz değişimi gibi bir isteğiniz varsa, kesinlikle randevu almanız şart. Randevu almak için, buraya tıklayın. Sayfanın alt tarafındaki Genius Bar bölümünden Rezervasyon yapın ‘a tıklayın. Mağazanızı seçip ‘devam’ deyin. iCloud kimliğiniz ile giriş yaptıktan sonra, boş randevu var ise 13:00 gibi boş olan günün saatini gösterir.Boş rezervasyon bulmanın bir tek yolu var. Her saat sonunda (13:58-14:58) randevu ekranını kontrol etmeniz. Gece 22:00-01:00 arası boş randevu bulma şansının dahada arttığı söyleniyor.

Apple’a götürdüğünde hemen yenisiyle değiştiriyorlarHALK

Eğer gerçekten donanımsal bir sorun var ise, ve kullanıcı hatası değil ise evet kesin değiştiriliyor. Tabi ben bu duruma katılmıyorum. Çünkü gerçekten kullanıcı hatası olmayan iPhone 6 mı değiştirmediler. Telefonun ekranında, kendiliğinden beyazlık çıktı, telefonun yarısını kaplayacak kadar. Götürdüğümde telefonunuz yamuk, içine sıvı girmiş dediler. Üstelik Apple çalışanı, göz kararı bu sonuca vardı. Halbuki kesinlikle sıvı girmedi, ama telefon dedikleri gibi çok dikkatli bakıldığında milimlik bir yamukluk vardı. Aşağıdaki fotoğrafta göstermeye çalıştım, yok gibi aslında ama bende tam anlayamadım. “Cebinizde yamulmuş olabilir” dediler, ama bu kullanıcı hatası olamaz. Telefon genelde cepte taşınan birşey ve Apple ‘ın bunu düşünüp ona göre dizayn etmesi gerekir.

iPhone 6S imde ise, kamera ile video çekerken telefonu düz tutmama rağmen video aşırı derecede sallanıyordu.

Apple çalışanı, telefonumun gyro sensörünün bozulduğunu ve değiştireceklerini söylediler. Türkiye’de garanti kapsamında 0 telefon verilmesi çok güzel birşey. Tabi verilen telefon aslında 0 değil, Apple’ın onardığı cihazlar.

Bu nedenle verdiğiniz(arızalı) telefon ile aynı model, aynı renk ve aynı kapasitede telefon veriliyor. Sadece telefon veriliyor, kulaklık şarj aleti vs. verilmiyor.

DİPNOT: Randevuya giderken iPhone’mu Bul u kapatmayı ve cihazınızı son IOS versiyonuna güncellemeyi unutmayın.YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir