4000 TL Oyun Bilgisayarı Toplama Rehberi

Merhaba. Yaklaşık 10 gün önce 2400-7500 TL arası PC toplama rehberi yayınlamıştım hatırlarsanız. Bugün tesadüf eseri bir arkadaşımın bütçesi tamda 4000 tl imiş. Tavsiyem üzerine yazımda ‘Orta Düzey‘ sekmesinde yer alan PC yi topladım. Hem bilgisayar ile ilgili ufak bilgiler vermek, hemde çektiğim fotoğrafları yayınlamak için bu yazıyı oluşturdum, umarım yardımcı olur.

Şu parçaları gidip satın alırken; şöyle masanın üstünde gel beni kur diye beklerken aldığım keyfi tarif edemem. Bu arada MSI ın kutu tasarımını hiç beğenmedim. Sanki P4 anakart alıyomuşum gibi hissettim kendimi. Neyse ki önemli olan işlevi.

Aşık olduğum kasa kutusundan gıcır gıcır çıktı yine 🙂 Bana göre bu kasanın bir tek (-) yönü var, oda boyasının sivri cisimle sert bi şekilde dokunduğunuzda kolay çiziliyor. Çünkü boyası mat, ama bu boya böyle çok güzel. Dikkat edin çizilmesin 🙂

Yine CoolerMaster ‘dan şaşmayıp 600W 80 Plus Bronze hiç sıkıntısız işimizi görecektir. Zira genelde kasayla beraber gelen güç kaynaklarını tercih etmiyorum.

Anakartımız da işimizi görecek bütün bileşenler var. M2 Sata girişi, 4 Ad DDR4 ram yuvası, DVI çıkışı, PCI Express 3.0 yuvası ve katı kapasitörler ..

7.Nesil 3.4 işlemcimiz fazlalıkla işimizi görecektir. Gerek oyun açısından gerek yazılım açısından.

İşte canavar… Bize verebildikleri; 7680 x 4320 çözünürlük, 192 bit veriyolu, 1506 Ghz GPU hızı, 3 GB 8008 Mhz Bellek hızı ve Directx 12.

Ve kasamız hazır!

Bu kasanın en sevdiğim özelliği kabloları çok iyi saklaması demiştim. Görüldüğü gibi tüm kabloları arka bölmede saklıyor. Hatta sağ altta gözüken SSD yi de burada saklıyor. Gerçekten çok kullanışlı.

Ürünün satış sözleşmesine buradan bakıp tam fiyatları görebilirsiniz. Arkadaşımın cihaz ile ilgili geri dönüşlerini buraya yazacağım. Umarım faydalı olmuştur, sormak istediklerinizi yorumlar bölümünde bana belirtin.Bir sonraki yazımda görüşmek üzere hoşçakalın !

Edit: Daha alt veya daha üst segment için buradaki yazıma bakabilirsiniz.YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir